Riebaliniai guzeliai po oda

Riebaliniai guzeliai po oda, taip pat žinomi kaip lipoma, yra labai paplitusi ląstelių formacija, kuri dažniausiai būna pilvo, kaklo, dilbių ar nugaros srityje. Tai yra gerybinis auglys, sudarytas iš riebalų ląstelių.

Riebaliniams guzeliams būdinga jų lėtas, beskausmis, formavimasis, kuris gali būti įvairių dydžių ir formų. Riebaliniai guzeliai dažniausiai yra minkšti ir nesiskiria nuo esamos odos spalvos. Riebaliniams guzeliams paprastai nereikia gydymo, nebent jie tampa dideli ar pradeda kelti kosmetinį diskomfortą.

Riebaliniai guzeliai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Vienas iš pagrindinių veiksnių yra genetika. Jei jūsų artimieji turi riebalinių guzelių istoriją, tai padidina jūsų riziką susirgti šia būkle. Taip pat žinoma, kad riebalinių guzelių susidarymas siejamas su nutukimu ir aukštu cholesterolio kiekiu organizme.

Nepaisant to, iš tikrųjų nėra žinoma tikra priežastis, kodėl riebaliniai guzeliai atsiranda. Jie paprastai diagnostikuojami fiziniu tyrimu ir nekenkia sveikatai. Tačiau, jei jūsų riebalinis guzelis tampa didelis ir skausmingas, tai gali būti būtinybė kreiptis į gydytoją. Jis gali atlikti biopsiją, kad išsiaiškintų, ar tai gerybinis ar piktybinis auglys.

Taigi, riebaliniai guzeliai po oda daugeliu atvejų nėra pavojingi. Tačiau jei jie tampa dideli ar sukelia nepatogumų, būtina konsultuotis su gydytoju. Tik gydytojas gali tinkamai diagnozuoti ir nustatyti tinkamą gydymą, jei tai būtina. Būtinai sekite savo kūno pokyčius ir konsultuokitės su specialistu dėl bet kokio abejotino vaizdo, skausmo ar pokyčių odos srityje.

Parašykite komentarą