Noni sultys – iridoidai ir kitos bioaktyvios medžiagos

Noni sultys jau eilę metų prieinamos ir Šiaurės Europos šalių gyventojams. Originaliai Noni medžiai pagrinde auga tropiniuose kraštuose.

Nuskinti Noni vaisiai greitai fermentuojasi todėl jų praktiškai neįmanoma transportuoti. Dėl šios priežasties ant mūsų stalo jie atkeliauja sulčių pavidalu.

Viena žinomiausių šių sulčių gamintoja buvo Tahitian Noni, bet vėliau persivadino į Morinda Bioactives. Kompanija buvo įkurta 1996 metais ir turi gamyklas Taityje, Japonijoje, Kinijoje, Vokietijoje ir Jutoje.

Galima teigti, jog būtent amerikiečių įmonė Tahitian Noni ir supažindino pasaulį su šiuo vaisiu ir neeilinėmis jo gydomosiomis savybėmis. Po išsamių mokslinių tyrimų paaiškėjo, jog Noni sultyse yra itin bioaktyvių medžiagų, o tarp jų svarbiausi – iridoidai.

Gydomasis poveikis

Iridoidai yra stiprios fitocheminės medžiagos, kurias augalai gamina kaip apsisaugojimo mechanizmą nuo kenkėjų. Paaiškėjo, kad šios dalelės žmogaus organizme atlieka stiprų antioksidacinį poveikį ir ženkliai prisideda prie uždegimų gydymo.

Išsami analizė parodė, jog būtent taitietiškose Noni vaisiaus sultyse yra 14 skirtingų iridoidų bei daugiau nei 140 įvairių vitaminų, mineralų ir amino rūgščių. pozityviai veikiančių žmogaus organizmą.

Moksliniai tyrimai parodė, jog Noni sultys padeda sustiprinti imuninę sistemą bei stimuliuoja apsauginių T-ląstelių gamybą, kurios vaidina didelį vaidmenį kovoje su įvairiomis ligomis. Tame tarpe ir su vėžiu.

Produkto sudėtyje esantys alkaloidai (kseroninas) padeda atnaujinti pažeistas ląsteles. Taigi, tai išties neeilinis super vaisius, kurio pasiūla yra stipriai išaugusi ir vis daugiau kompanijų siūlo Noni produktus.

Tahitian Noni

Visgi, moksliniai tyrimai parodė, jog būtent Taityje augantys Noni medžiai veda pačius geriausius vaisius. Tai lemia tam tikros tos vietovės dirvožemio ypatybės. Tad renkantis šio augalo sultis, rekomenduojame pasigilinti, kurios pasaulio vietos vaisiai buvo naudojami produktui gaminti.

Parašykite komentarą