Nervinės sistemos stiprinimas

Nervinės sistemos stiprinimas tampa būtinybe šiuolaikiniame gyvenime. Per pastaruosius kelis dešimtmečius žmogaus protinės veiklos aktyvumas išaugo labai ženkliai lyginant su ankstesniais laikotarpiais.

Tai nulėmė augantys miestai bei sparčiai besivystančios technologijos, kurias turime išmanyti, kad galėtume būti funkcionalūs šiuolaikinėje darbo rinkoje.

Dėl šios priežasties nervinės sistemos stiprinimas tampa labai svarbiu faktoriumi, jog išlaikyti sveiką ir produktyvią savo nervinę bei protinę. sistemą.

Produktai, kurie stiprina nervinę sistemą

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokius produktus ir veikliąsias medžiagas rekomenduoja sveikatos mokslas nervinės sistemos stiprinimui.

B grupės vitaminai

B grupės vitaminai (ypač B1, B6, B12) yra vieni svarbiausių elementų stiprinančių nervų sistemą. Šios medžiagos užtikrinana tinkamą jos funkcionavimą, mažinana įtampą bei depresijos simptomus. B vitamino organizmas nekaupia, todėl jo reikia gauti kasdien su maistu.

B grupės vitaminų gausu žuvyje (lašišoje, upėtakyje, tune), galvijų kepenyse, paukštienoje, avinžirniuose, žemės riešutuose, žaliuose žirneliuose, avižų ir grikių kruopose, avokaduose.

Šafranas

Šafranas arba šafrano papildai su sertifikuotu Affron ekstraktu. Jau prieš kelis tūkstančius metų žmonės naudojo šafraną sveikatos stiprinimui, o 21 amžiuje moksliniai tyrimai patvirtino šį faktą.
Nustatyta, kad šafrano veikliosios medžiagos teigiamai veikia smegenų veiklą, gerina nuotaiką bei miego kokybę.

Magnis

Nemiga ir nerimas dažnai siejami su magnio trūkumu organizme. Jo atsargas galima papildyti, į mitybą įtraukus tokių produktų kaip kakava, žalios lapinės salotos, bananai, nektarinai, slyvos, melionai, avokadai, migdolai, lazdyno riešutai, bulvės, moliūgai.

Cinkas ir C vitaminas

Cinko trūkumas gali būti bendro organizmo nuovargio, silpnumo ir net kai kurių psichinių bei nervų ligų priežastis.

Vartojant cinką kartu su vitaminu C stiprinama imuninė sistema, kuri kenčia, kuomet patiriame stresą. Cinko gausu austrėse, kviečių sėlenose, linų sėmenyse, ankštiniuose augaluose, graikiniuose riešutuose.

C vitamino gausu citrusiniuose ir kituose vaisiuose, uogose bei daržovėse.

Omega 3

Omega 3 riebalų rūgštys būtinos neuronų membranų priežiūrai ir normalios smegenų funkcijos palaikymui.

Omega 3 gausu smulkioje jūrinėje žuvyje. Taip pat kiaušiniuose, linų sėmenų aliejuje, chia sėklose.

Vitaminas D

Vitaminas D tiprina imuninę, smegenų ir nervinę sistemas. Jo trūkumas pasireiškia nuovargiu, irzlumu, sutrikusiu miegu, pasyvumu.

Šaltinis – saulės šviesa. Taip pat D gausu jūrinėje žuvyje.

Kiti produktai

Jeigu jaučiate padidėjusį nerimą, stresą, padėti gali preparatai, kurių sudėtyje yra valerijono, apynių, melisos, pipirmėčių, ramunėlių ekstrakto.

Besiskundžiantiems miego sutrikimais rekomenduojama vartoti melatonino (natūralaus miego hormono) turinčių maisto papildų, kurie gerina miego kokybę bei padeda greičiau užmigti.

Taigi, nervinės sistemos stiprinimas yra labai svarbus dalykas, nes nuo jos tinkamo funkcionavimo ženkliai priklauso mūsų gyvenimo kokybė.

Parašykite komentarą